ورود ثبت نمودن

اطلاعیه ها و دستاورد ها

پوهنځی ستوماتولوژی

دانشکده ستوماتولوژی موسسه تحصیلات عالی نعمان سادات از تأسیس این موسسه در سال ۱۳۹۴ به فعالیت آغاز نموده و بعد از اخذ امتحانات کانکورسمستر های  بهاری و خزانی هر سال محصلین جدید الشمول جذب می نماید
دانشکده ستوماتولوژی به منظور تربیه کادر های علمی و مسلکی جهت فراهم ساختن اهداف ذیل تاسیس گردیده است:
الف: سهم گیری  فعال در تدریس اساسات علوم طبی و اساسات علمی و  مسکلی شعبه ستوماتولوژی , آموزش  تخنیک های علمی و عملی , تورید مواد آموزشی و تطبیق علمی و عملی آن در کلینیک.
ب: تدارک و معرفی مواد اساسی مورد نیاز در کنیک دندان برای محصلین
ت:آموزش مسلکی و عملی محصلین بالای مودل های تشابهی دندان قبل از آغاز کار کلنیکی برای محافظت بیشتر مریض و بالا بردن کیفیت درسی و مسلکی.
ج: تدارک و معرفی وسایل اساسی برای پیشبرد عملیه های اساسی و مسلکی
د: معرفی تکنالوژی و تطبیق تکنالوژی جدید در کلینک تدریسی برای محصلین و از طریق آنها در نظام طبی کشور.
م:تدریس و کنترول حالات عاجل مریضان , حین تداوی مریضان در کلنیک دندان و در جامعه بصورت عموم.
ن: تربیه محصلین به اساس روحیه ایمان داری ، اخلاص  و وطن پرستی جهت بلند بردن سطح اخلاق اجتماعی و کیفیت خدمات طبی به صورت خاص برای مردم مستحق افغانستان و به صورت عموم به تمام جهانیان.

معرفی عمومی :

دانشکده ستوماتولوژي موسسه تحصیلا عالی نعمان سادات در مدت شش سال ۱۲ سمستر به شکل دروس نظری عملی به فعالیت های خویش ادامه میدهد. محصلین این موسسه بعد از ختم دروس خویش و موفقیت سند ۱۸ پاس یا ماستر را دریافت می نمایند
مفردات درسی آن مطابق معیارات ملی و بین المللی بوده و هر سه سال بعد  در صورت لزوم دید موضوعات آن تجدید نظر می گردد.
دانشکده ستوماتولوژی موسسه تحصیلات عالی نعمان سادات تحت هدایت مستقیم بزرگان و موسسین این موسسه اعتماد بیشتر بالای جوانان نموده و ۹۵ فیصد اساتید و کارمندان اداری این دانشکده جوانان می باشند. این کادر های جوان با استفاده از جدید ترین تکنالوژی های روز ٫ معلومات به روز شده و منابع معتبر علمی شبانه روزی زحمت می کشند تا بتوانند بهترین تدریس را به محصلین عزیز ارایه نمایند.
صنوف مجهز به تکنالوژی روز, محیط آرام درسی ,اساتید موفق با جدید ترین معلومات روز , لابرتوار های کار عملی , اولین و پیشرفته ترین لابرتوار تشابهی دندان و کلینیک مجهز تدریسی دندان و کارمندان اداری مصمم و مهربان و زحمت کش از جمله سهولت های این موسسه می باشد.

سویه تحصیلی اساتید شامل PHD, ماستر و لیسانس می باشد.

پلان های انکشافی

  • آغاز برنامه های تخصصی در شفاخانه کادری.
  • آغاز پروگرام های PHD در همکاری با کشور های مانند پاکستان , ایران ,  جرمنی.
  • ایجاد یک مرکز تحقیقاتی مجهز با عصری ترین تجهیزات طبی.

آدرس

چهار راهی سرسبزی کابل

تلیفون :0730709409 - 0775458169

info@nsu.edu.af